מתוך מיקוד במעשיות ובתוצאה, ועקב העובדה שתחום היעוץ הארגוני אינו מציע קוד אתי מחייב, הגדרנו אנו לעצמנו 14 עקרונות יסוד להתנהלות מקצועית-אתית בכל התערבות ובכל פרוייקט:

 

1. אתיקה מקצועית: המלצה “מה לא כדאי לעשות” ולא רק “מה כן”, לפי שיקולי עלות-תועלת מזווית הלקוח (ולא היועץ), גם כשהדבר עולה לנו בהפסד עבודה. כך אנו מיישמים חשיבה לטווח ארוך גם אצלנו וגם אצל הלקוח, בבחינת win-win  ממשי.

 

2. תכליתיות + מיקוד + יישומיות: באים לידי ביטוי בשני אופנים:

א. הכוונה לתפוקות בשטח, לתכל’ס

ב. תרגום ה”אופטימום” האידאלי ל”מקסימום” האפשרי. כלומר, הכוונה לתוצאות בראייה מציאותית (ולא בראייה אידאלית של ספרי לימוד – טעות אפיינית ליועצים טריים היישר מן האוניברסיטה אך ללא ניסיון בשטח).

 

3. עצמאות הלקוח: שיטת עבודה הייחודית שלנו היוצרת העצמה של הלקוח ובאה לידי ביטוי בשני אופנים:

א. מניעת תלות הלקוח בנו כמשרד יעוץ (בניגוד למקובל, בו יועצים נהנים מכך שתלויים בהם ושואפים “להתנחל” בארגון)

ב. ביצוע ההתערבות / הפרוייקט מתוך ראייה והכוונה לנקודת הסיום (בניגוד למקובל, בו יועצים מנסים “למשוך” התערבויות “לנצח”).

 

4. מודלים וקורסים ייחודיים פרי פיתוח המשרד: אנו מפתחים את כל המודלים והקורסים בהם אנו משתמשים (בניגוד למיחזור אינסופי של חומרים “לעוסים” ושכיחים).

 

5. ניתוץ מיתוסים מקובלים ותפיסות רווחות: אנו אוהבים לומר גם את מה שאינו “פוליטיקלי קורקט” ומקפידים לחשוב אחרת ולהקנות זאת ללקוח.

 

6. איזון בין ראייה מערכתית להבנה מקומית: כשאנו מבצעים התערבות ברמת העובדים (כלומר, ברמת המיקרו) – אנו מקפידים לזכור את ההנהלה הארגון כולו (כלומר את רמת המאקרו) ; וכשאנו מבצעים התערבות ברמת ההנהלה – אנו מקפידים לזכור גם את העובדים וגם את ההקשר הארגוני הכולל.

 

7. להיות חכמים ולא רק צודקים: תמיד לקחת בחשבון את השפעת הפסיכולוגיה האנושית והפוליטיקה הארגונית. הן קריטיות להצלחה בכל תהליך שהוא.

 

8. איכות הביצוע: הכוונה מתמדת למטרות, הקפדה על דקויות, עבודה תלת-מימדית (חשיבה-רגש-התנהגות), הקניית ידע ולא רק מידע, חיפוש מתמיד של הערך המוסף הנוסף ללקוח.

 

9. המשכיות: בפרוייקטים ארוכי-טווח: שמירה על איכות הביצוע לאורך זמן על ידי בדיקה-עצמית מתמדת, הכנסת שיפור באופן יזום וייזום משוב שוטף מהלקוח.

 

10. סודיות ודיסקרטיות: מתן יעוץ ושירות  עם התחייבות השמירה על דיסקרטיות מירבית ואתיקה מקצועית.

 

11. נאה דורש נאה מקיים: כל מה שאנו מלמדים – אנו גם מיישמים, במשרד פנימה ובקשר עם הלקוחות – בידקו אותנו!

 

12. מקצועיות הצוות: ניסיון מקצועי עשיר, פיתוח מקצועי שוטף, שפה מקצועית וניסיון חיים מגוון ועשיר כתנאי יסוד להעסקה במשרד.

 

13. ייחודית ויצירתיות בפתרון בעיות: פיתוח שיטות עבודה מיוחדות לכל התערבות ולכל פרוייקט.

 

14. מנהיגות בייעוץ: כל היועצים ניחנים ביכולת הובלה ומתן דוגמא אישית ביעוץ הפרטני והקבוצתי.

 

ליצירת קשר לצורך הצלחה משותפת, נא שלחו פרטים ב צור קשר ונשמח לחזור אליכם מיידית!